Jak dobrać odpowiednie baleriny dla swoich stóp?

Baleriny są wyjątkowo modnymi butami, które noszą kobiety w każdym wieku. Nic dziwnego, ponieważ są one jednocześnie wygodne, eleganckie i bardzo uniwersalne. Zastanówmy się zatem, w jaki sposób wybrać je tak, aby były idealnie dopasowane do twoich potrzeb.

Dlaczego w ogóle warto kupić baleriny?

Baleriny to obuwie, które zasłużyło sobie na szczególną uwagę kobiet przede wszystkim ze względu na elegancki wygląd połączony z bardzo dużą wygodą. Są to buty na płaskiej podeszwie, które dzięki temu pasują dosłownie na każdą stopę. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno przez panie, które po prostu dla odmiany chciałyby mieć coś na płaskim obcasie, jak i przez panie, które nie mogą nosić wysokich obcasów ze względów zdrowotnych.

Baleriny warto kupić również dlatego, że mimo iż są obuwiem na płaskiej podeszwie, odznaczają się elegancją. Są uniwersalne i z powodzeniem można je wykorzystać jako dodatek zarówno do spodni, jak i do spódnic czy sukienek. Co więcej, jako obuwie kryte i lekkie, świetnie sprawdzają się o każdej porze roku.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Baleriny to buty, które powinny być stosunkowo dobrze dopasowane do naszych stóp. Nie oznacza to jednak, że mają być za ciasne, dlatego ich właściwy pomiar jest konieczny, aby kupić obuwie o odpowiednim rozmiarze.

Przede wszystkim należy zacząć od pomiaru stopy. Wystarczy w tym celu stanąć na kartce papieru i odrysować na niej stopę. Następnie trzeba zmierzyć jej długość od największego palca do końca pięty. Uzyskany w ten sposób wynik w centymetrach należy powiększyć o 0,5-0,7 cm, co pozwoli zachować odpowiedni luz w bucie. I gotowe!

Taki sposób pomiaru sprawia, że buty nie będą za długie ani za krótkie. W efekcie będą idealnie dopasowane do stopy i nie będą powodować ani nieprzyjemnego ucisku czy otarć, ani też nie będą zsuwać się ze stóp podczas chodzenia.

Szerokość buta ma znaczenie!

Szczególnie w przypadku balerin, które powinny być dobrze dopasowane. Warto przejrzeć różne modele na Brilu, aby znaleźć ten idealny. Niektóre buty są bowiem odrobinę szersze, a inne odrobinę węższe, co wynika z ich kroju.

Dla osób, które mają szersze stopy, najlepsze będą baleriny o szerszym kroju. Zazwyczaj mają one proste albo zaokrąglone noski, co sprawia, że są szersze również w tej części, w której znajdują się palce. Dzięki temu nie uciskają ich i nie powodują otarć na bokach stopy. Z kolei osoby z węższymi stopami mogą pozwolić sobie na balerinki z lekko wyprofilowanym czubkiem, w których zwężenie w części bliskiej palcom będzie powodowało, iż jeszcze lepiej ułożą się na nodze.

W przypadku naprawdę wąskich stóp można także zdecydować się na ozdobny pasek biegnący przy kostce, który pomoże dopasować i przytrzymać baleriny.

Baleriny z ozdobami

Różnorodne modele balerin są tak przygotowane, że wiele z nich posiada ciekawe ozdoby na swoim czubku albo ozdobną budowę. Na szczególną uwagę zasługują sobie baleriny z ażurowymi elementami i ciekawymi paseczkami na bokach, które są atrakcyjną propozycją dla osób lubiących nowoczesne modele i ciekawe stylizacje.