Popękane naczynka krwionośne i pajączki na skórze to problem, z którym boryka się wiele osób, bez względu na wiek czy płeć. Wynikiem osłabienia ścianek naczyń krwionośnych może być pojawienie się rumienia, rumieńców, opuchlizny, a nawet nieestetycznych pajączków. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą pozbyć się tych problemów. Jednym z nich jest zamykanie naczynek przy pomocy urządzenia kosmetycznego. Jak działa urządzenie do usuwania naczynek?
Popękane naczynka i pajączki
Popękane naczynka na skórze, zwane kapilarami, powstają, gdy ścianki naczyń są osłabione i nie są w stanie utrzymać się na właściwej wysokości. Wtedy krew przeciska się poprzez naczynie i tworzy zaczerwienione linie – pajączki. Zwykle pojawiają się na twarzy, szyi, dekolcie i nogach, ale również na innych częściach ciała.
Nieestetyczne zmiany na skórze nie są jedynie kwestią estetyki, ale często wpływają na nasze samopoczucie i pewność siebie. Coraz więcej osób decyduje się na usunięcie popekanych naczynek, dlatego powstają różne metody i urządzenia, umożliwiające zniwelowanie zmian na skórze.
Na czym polega zamykanie naczynek?
Zamykanie naczynek to zabieg, który ma na celu usunięcie powstałych zmian na skórze. Polega on na zamknięciu naczynia krwionośnego, dzięki czemu nie przepływa przez nie krew. To proces, w którym urządzenie kosmetyczne emituje impulsowe światło, które dociera do krwi w naczyniach włosowatych na skórze. Światło jest pochłaniane przez hemoglobinę w krwi, a następnie powstaje ciepło, które powoduje skurczenie się ścianek naczyń. Uszkodzone naczynie zostaje zamknięte i stopniowo ulega resorpcji przez organizm.
Zamykanie naczynek laserem
Zamykanie naczynek laserem to jedna z popularnych metod usuwania zmian na skórze. Laser diodowy wykorzystywany do tego zabiegu emituje światło, które pochłaniane przez hemoglobinę w krwi, powoduje skurcz i zamknięcie naczynia.
Przed zabiegiem pacjent powinien być dobrze przygotowany i towarzyszyć mu powinna specjalistyczna obsługa kosmetyczna. Na zabieg trzeba zgłosić się z oczyszczoną skórą, czyli bez makijażu i produktów nawilżających. Następnie skóra jest dezynfekowana i nakładana jest chłodząca emulsja, która zabezpieczy ją przed przegrzaniem i pozwoli na dokładne wykonanie zabiegu.
Thermcell – urządzenie do niwelowania rozszerzonych naczynek
Coraz więcej osób boryka się z problemem rozszerzonych naczynek na skórze. Naczynka te są widoczne przede wszystkim na twarzy, szyi i dekolcie, a ich obecność jest uciążliwa i często wpływa na naszą psychikę. Na szczęście istnieje wiele metod walki z tym problemem, a jedną z nich jest urządzenie Thermcell do niwelowania rozszerzonych naczynek. Urządzenie do usuwania naczynek to sprzęt kosmetyczny, który stosuje się w celu usunięcia zmian na skórze. Dzięki niemu można pozbyć się pajączków, rumienia oraz innych zmian na skórze. O technologii wykorzystywanej przez tego typu sprzęt do usuwania naczynek więcej można przeczytać na przykład tu: https://medikapoland.pl/pl/27-thermacell.html
Po zabiegu zamykania naczynek
Po zabiegu zamykania naczynek za pomocą urządzenia można zauważyć poprawę wyglądu skóry. Naczynka, które wcześniej sączyły się na powierzchni skóry, staną się mniej widoczne lub całkowicie znikną. Warto pamiętać, że skuteczność zabiegu zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i rodzaj naczynek, a także ich lokalizacja na skórze oraz indywidualne cechy pacjenta.
Przeciwwskazania
Należy pamiętać, że zabieg zamykania naczynek jest zabiegiem, który może nosić ze sobą pewne ryzyko. Urządzenie do zamykania naczynek nie powinno być stosowane przez osoby, które cierpią na choroby krwionośne, takie jak zakrzepica, czy choroby autoimmunologiczne. Przed zabiegiem warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.
Możliwe skutki uboczne
Zabieg zamykania naczynek jest zazwyczaj bezpieczny. Niemniej jednak, pojawienie się pewnych skutków ubocznych nie jest wykluczone. Mogą to być między innymi: zaczerwienienie, obrzęk, pieczenie, suchość skóry czy zwiększona wrażliwość na światło. Skutki uboczne są zazwyczaj łagodne i krótkotrwałe, jednak w przypadku ich nasilenia należy skonsultować się z lekarzem.
Część informacji pochodzi ze strony: https://medikapoland.pl/
Dodaj komentarz