Jak wybrać dobry tusz do rzęs?

Tusz do rzęs to jeden z podstawowych kosmetyków w kobiecej kosmetyczce. Pozwala podkreślić spojrzenie. Maskary pięknie prezentują się na każdych rzęsach. Kosmetyku tego można używać niezależnie od typu urody czy liczby lat. Jak jednak wybrać ten najlepszy? Czym się on charakteryzuje?

Jaka jest historia maskary do rzęs?

Tusz do rzęs, czyli inaczej maskara to popularny kosmetyk kolorowy. Jego zadaniem jest podkreślenie rzęs. Dzięki takim maskarą jak te dostępne na tagomago.pl/collections/makijaz-oczy-maskary stają się one wyraźniejsze, dopełniają cały makijaż lub wręcz przeciwnie – delikatnie podkreślają naturalną urodę. Maskary obecnie są kosmetykami powszechnie dostępnymi. Kupić można je w każdej drogerii. Wybór tuszów do rzęs jest bardzo szeroki. Nie każda z nas jednak wie, że historia tego kosmetyku sięga starożytności. To właśnie w tym okresie kobiety zaczęły dbać o rzęsy, uwidaczniać je i farbować. Role pierwszych kosmetyków do rzęs pełniły takie produkty jak sadza, białka jaj, oliwa. Znane nam współcześnie tusze do rzęs pojawiły się dopiero w 1915 roku, kiedy to działalność rozpoczęła firma Maybelline.

Jaki tusz do rzęs wybrać?

Mnogość tuszów do rzęs na rynku nie ułatwia zakupowego wyboru. Wiele z nas sięga więc po pierwszy z brzegu kosmetyk, licząc, że każdy ma takie same właściwości. Nic bardziej mylnego. Chociaż tusze do rzęs poszczególnych marek praktycznie nie różnią się od siebie wyglądem, to oferują różne właściwości i mają zróżnicowane możliwości. Warto więc rodzaj maskary dopasować do typu i potrzeb swoich rzęs, dzięki temu będzie można uzyskać pożądany efekt makijażowy.

Czym się kierować wybierając maskarę do rzęs?

Kupując tusz do rzęs, warto zwrócić uwagę na właściwości kosmetyku. Nie powinien się on osypywać i rozmazywać. Polecane są również preparaty wodoodporne. Są one dobrym zabezpieczeniem makijażu oczu. Świetnie spisują się w codziennych sytuacjach, jak i przy wielkich wyjściach. Tusz wodoodporny zapewnia, że make-up utrzyma się na rzęsach przez cały dzień i to bez żadnych ubytków.

Maskara powinna być kosmetykiem, który będzie łatwo nałożyć. Za to w dużej mierze odpowiada szczoteczka. Ta może mieć różnego rodzaju kształty, a także być wykonana z wielu materiałów.  Ważne jest, aby wybierać taką szczoteczkę, która jest dopasowana do kształtu oka. Dzięki temu malowanie nią rzęs będzie łatwiejsze. To dopasowanie istotne jest przede wszystkim, jeśli przygodę z makijażem dopiero się zaczyna. Wybierając kształt szczoteczki, dobrze też rzucić okiem, z czego jest ona wykonana. Najczęściej spotykamy te z włosiem oraz silikonowe.