Jaki masażer do pleców wybrać?

Jaki masażer do pleców wybrać?

Duża grupa osób boryka się z dolegliwościami karku oraz pleców. Przyczyną może być pozycja siedząca w pracy czy niewłaściwie ułożenie ciała, co powoduje nasilanie się objawów bólowych. Na wstępnym etapie ulgę mogą przynieść zabiegi, które możemy wykonać sami w zaciszu domowym, używając odpowiednio dobranego narzędzia.

Wskazania do zastosowania masażera kręgosłupa

To, że należy dbać o kręgosłup, by zapewnić sobie jak najdłuższą sprawność oraz brak ograniczeń w ruchu i wykonywanych aktywnościach, jest kwestią bezsprzeczną. Na co dzień często jednak zapominamy o dobrych nawykach, takich jak choćby minimalna porcja ruchu dziennie, utrzymywanie prawidłowej postawy czy rozciąganie. Między innymi te czynniki, nakładające się przez dłuższy czas, sprzyjają powstawaniu problemów i przeciążania mięśni, czego skutkiem jest pojawiający się ból – przewlekły lub nawracający. Najczęściej obciążonymi partiami kręgosłupa jest odcinek lędźwiowy oraz okolice karku. Gdy stwierdzimy pierwsze objawy, warto od razu wykonać pierwsze kroki na drodze do zdrowego kręgosłupa. Na tym etapie masażer kręgosłupa jest czymś, co może nam przynieść ulgę.

Wpływ masażera na kręgosłup

Główną zaletą korzystania z masażera do pleców jest niwelowanie napięcia. Ponadto działa on relaksująco na spięte obszary, dzięki kurczeniu i rozkurczaniu mięśni podczas wykonywania masażu. Dodatkową korzyścią jest poprawa ukrwienia masowanych partii ciała, co wpływa pozytywnie na odżywienie struktur, a co za tym idzie na ich lepsze funkcjonowanie i regenerację.

Masażer do pleców – jaki wybrać?

W sprzedaży jest wiele urządzeń poprawiających codzienny komfort naszego kręgosłupa.
Pierwszą kategorią są masażery mechaniczne, takie jak wałki do masażu, rollery czy piłki. Są to urządzenia uniwersalne, które mogą być stosowane także do innych partii ciała, zarówno przy uczuciu napięcia mięśni, jak i stosowane profilaktycznie, czy przy pracy z mobilnością ciała. W tej kategorii znajdziemy także drążki czy masażery rolkowe, które przyniosą ulgę w dolegliwościach.

Kolejną kategorią są urządzenia dedykowane do masażu pleców czy karku, takie jak np. masażer karku otaczający okolicę szyi i wykonujący masaż Shiatsu. Taki produkt znajdziesz m.in. na stronie https://sportowa-regeneracja.pl/Masazery-karku-i-szyi-c28. Jego zastosowanie łagodzi ból mięśni oraz ich zmęczenie pozwalając na relaks i regenerację. Wersja urządzenia z wibracjami dodatkowo wpływa na większe rozluźnienie oraz poprawia sprężystość mięśni. W ofercie urządzeń tej kategorii znajdziemy także ergonomiczne poduszki do masażu karku, które są rozwiązaniem bardzo wygodnym i zapewniającym porcję relaksu niezależnie od tego gdzie się znajdujemy.

W poszukiwaniu rozwiązania dla siebie możemy też przyjrzeć się pistoletom do masażu, które dzięki specjalnej głowicy precyzyjnie namierzają źródło napięcia mięśniowego. Są one napędzane silniczkiem o stosunkowo sporej mocy, co zapewnia skuteczność ich działania.

Ostatnią kategorią, dla najbardziej wymagających użytkowników, są fotele masujące. Są to specjalnie przystosowane konstrukcje, o których można powiedzieć, że zrewolucjonizowały rynek urządzeń do masażu oraz regeneracji. Odczucia związane z korzystaniem z tego typu masażera są zbliżone do tych, po wykonaniu masażu przez wykwalifikowanego specjalistę.

Odpowiedni dobór masażera do pleców

Należy pamiętać, że masażer do kręgosłupa musimy dobrać indywidualnie do własnych potrzeb, a korzystanie z urządzenia w domu nie zawsze będzie alternatywą do wizyty u fizjoterapeuty. Niezależnie od tego na jakie urządzenie się zdecydujemy, należy mieć na uwadze, by zakupu dokonać u zweryfikowanego sprzedawcy, który posiada rozwiązania dla branży medycznej lub jest specjalistą w zakresie sportowej regeneracji.