Koszula na co dzień – w kratę czy gładka?

Koszula na co dzień - w kratę czy gładka?

Elegancki ubiór na co dzień często bywa problematyczny. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy konieczne jest założenie rzeczy wygodnej, ale również takiej, która jest choć trochę formalna. Odpowiedni dobór garderoby w takiej sytuacji bywa bardzo trudny, zwłaszcza w okresie wiosennym i letnim.

Założenie gładkiej, jednokolorowej koszuli i marynarki jest wtedy rozwiązaniem zbyt formalnym, zaś koszulka i męska kurtka wiosenna tworzą stylizację nieco zbyt mało elegancką. Jak znaleźć złoty środek gdy chodzi o dobór stylizacji codziennej? Czy koszula zawsze musi być elementem eleganckiej stylizacji? Z czym łączyć koszule w okresie wiosennym i letnim, tak aby były one nieco mniej formalnym elementem garderoby? Z jakich materiałów należy wybierać koszule, aby wiosną i latem nosić je bez obaw o zabrudzenia i plamy?

Elegancka stylizacja codzienna – niezbyt formalna, ale schludna i porządna

W wielu sytuacjach konieczne jest łączenie eleganckiego wyglądu z codzienną wygodą. Stworzenie takiej stylizacji nie jest łatwe: już samo połączenie koszuli i spodni jest często traktowane jako bardzo eleganckie. Gdy dodatkowo zakłada się marynarkę stylizacja jest coraz bardziej formalna. Dlatego tworząc codzienną stylizację koszulę o ciekawym wzorze można połączyć z jeansami, a jako okrycie wierzchnie może posłużyć męska kurtka wiosenna. Dzięki temu stylizacja będzie wygodna, ale również sprawdzi się w formalnych sytuacjach.

Koszule w kratę czy gładkie – jak stworzyć codzienną stylizację z męską koszulą?

Powszechnie wiadomo, że koszule gładkie uznawane są za nieco bardziej formalne niż te w kratę, czy inne ciekawe wzory. Dlatego też do codziennych stylizacji nieformalnych lepiej wybierać tą odzież, która ma właśnie wzór. Oczywiście koszula jednokolorowa, gładka ma swój urok, lecz lepiej używać ją w sytuacjach typowo formalnych, w połączeniu z pełnym garniturem lub chociaż marynarką.

Koszule w okresie wiosennym i letnim – z jaką odzieżą wierzchnią wyglądają najlepiej?

W wiosenne chłodne poranki założenie jedynie koszuli to gotowa recepta na przeziębienie – konieczne jest założenie odzieży wierzchniej. Marynarka będzie stanowić element garderoby formalnej, kardigan może być nieco zbyt cienki, dlatego najlepsze rozwiązanie to kurtka. Może być ona w dowolnym kroju, jednak stonowany kolor będzie najlepiej wyglądać w połączeniu z koszulą. W okresie letnim za odzież wierzchnią może służyć kardigan czy bluza o ładnym kroju, jednak w chłodne dni warto sięgnąć po wiosenne kurtki.

Idealny materiał na męskie koszule noszone w okresie wiosennym i letnim

W lecie oraz wiosną temperatury osiągają coraz większe wartości. Zakładając koszulę w ciepłe dni, wielu panów obawia się plam czy zawilgoceń z potu, a w konsekwencji nieprzyjemnego zapachu. Dlatego też na lato należy wybierać koszule wykonane z materiałów naturalnych. Prym wiedzie oczywiście bawełna, ale coraz łatwiej znaleźć można ubrania z lnu czy z domieszką wełny lub wiskozy. Należy wystrzegać się poliestru, który nie pozwala na odpowiedni odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.