Letnia kolekcja ogrody od Hermesa

Ogród to mityczna kraina szczęśliwości, raj. Miejsce spokoju, relaksu, odpoczynku, a także niezwykłych zapachów. To właśnie je postanowiła wykorzystać marka Hermes do stworzenia kolekcji perfum. Nosząca nazwę Ogrody (Jardins) zachwyca lekkimi, subtelnymi i nieoczywistymi zapachami. Nowe perfumy z tej serii pojawiają się co 2-3 lata. Jak pachną?

Kolekcja „ogrody” od Hermesa – historia

Pierwsze perfumy z kolekcji „ogrody” pojawiły się w 2003 roku. Ich autorem był nadworny nos marki, czyli Jean-Claude Ellena. Wszystkie zapachy z kolekcji ogrody odnaleźć można na perfumeria.pl/collections/hermes – dostępne są one zarówno w dziale perfumy męskie Hermes, jak i w kategorii damskich pachnideł.  Wynika to z tego, że Jean-Claude Ellena swoje propozycje określa jako unisex. Tworzy je w nawiązaniu do luksusu marki Hermes, a także w oparciu o własne doświadczenia podróżnicze. Wszystkie zapachy z serii „ogrody” wyróżnia się świeżością, lekkością, nawiązaniem do przyrody.

Seria „ogrody” – od czego się zaczęła?

Jean-Claude Ellena jako pierwszy stworzył zapach Un Jardin En Méditerranée. Inspiracją do jego powstania był śródziemnomorski ogród, który zalany jest soczystą i witalną zielenią. Dominującymi nutami w tym pachnidle są wonie drzewne, które wyrażają się aromatami liści figi, cyprysa, japońskiego czerwonego cedru, jałowca, pistacji, piżma. Wszystkie te zapachy występują w nucie bazy, w dalszej kolejności mocno wyczuwalne są: bergamotka, kwaśna limonka, mandarynka, kwiat pomarańczy i białego oleandra.

Perfumy z serii „ogrody” – najpopularniejsze zapachy od Hermesa

Już dwa lata później, bo w 2005 roku Hermes zaprosił swoich fanów do ogrodu nad Nilem. Un Jardin Sur Le Nil to zapach spokojny, subtelny delikatny. Nawiązuje do spokojnej tafli połyskującego Nilu. Aromaty, które zawiera to zielone mango, lotos, hiacynt, sitowie oraz delikatnie iskrzące w tle kadzidło. Odświeżające lekkie Un Jardin Sur Le Nil do dziś są jednymi z najpopularniejszych letnich perfum dla kobiet i mężczyzn.

Kolejny topowy zapach w serii ogrody stanowi wydane w 2008 roku pachnidło Un Jardin Après la Mousson. Opisywany jest on jako zapach orientu, a dokładnie dalekich Indii. Un Jardin Après la Mousson bazuje na nutach drzewnych i przyprawowych, w których dominuje woń kolendry, pieprzu, kardamonu, imbiru. Kompozycja jest kojąca i stymulująca zarazem. Idealnie oddaje parną atmosferę Kerali.

Najnowsze perfumy z serii „ogrody” od Hermesa

Wśród ostatnich perfum z serii „ogrody” od Hermesa wymienić można wydane w 2015 roku Jardin de Monsieur Li. Jest to ostatnie pachnidło stworzone przez Jean-Claude Ellenę. Tym razem również zabrał nas w podróż po Azji, a dokładnie do magicznych ogrodach Państwa Środka. Chińskie inspiracje pozwoliły mu stworzyć pachnidło oparte na akordach mięty, jaśminu, kumkwatu.