Poznawaj siebie – jak podróże pomagają się rozwijać?

Poznawaj siebie – jak podróże pomagają się rozwijać?

Podróże to nie tylko miłe spędzanie czasu, oglądanie zabytków i robienie zdjęć. To dużo więcej – to poznawanie siebie na nowo. Zastanówmy się, jak podróże pomagają się rozwijać?

Podróże kojarzą się ze zwiedzaniem, z poznawaniem nowych miejsc i innych kultur, ale czasem służą nie tylko temu, bo obok tych doznań warto zajrzeć w głąb siebie. Grecka maksyma, spopularyzowana przez Sokratesa: “poznaj samego siebie” jest bardzo wartościowa i prawdziwa. A gdy oddalamy się od miejsca zamieszkania to zdecydowanie łatwiej zobaczyć siebie na nowo!

Nowe perspektywy i nowe wyzwania

Nie ma wątpliwości, że podróżowanie to coś więcej niż poznawanie nowych zabytków, robienie zdjęć i odkrywanie kultur. To dużo więcej, co rozumiemy przez otwarcie umysłu na nowe perspektywy. Opuszczamy dobrze znane, bezpieczne miejsce, wychodząc z własnej strefy komfortu i musimy radzić sobie z różnymi sytuacjami. Oznacza to, że musimy stawić czoła wielu niepokojącym zdarzeniom i podejmować decyzję. To naprawdę wielkie możliwości, by rozwinąć niezwykle przydatne w życiu umiejętności zarządzania stresem i adaptacji do zmieniających się warunków. To jednocześnie spotykanie na swojej drodze wiele różnorodnych ludzi i ich postaw, co rozwija horyzonty, sprawiając, że zyskujemy na tym pod każdym względem.

Wakacje na Santorini w Grecji

Siła samotności i refleksji

Ale podróżowanie to nie tylko radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, to ogromna siła samotności oraz refleksji, co jest niezbędne do tego, by lepiej poznać siebie, odkryć swoje potrzeby, popatrzeć na wszystko z większym dystansem. Długie godziny spędzane w środkach komunikacji czy na spacerach stanowią doskonałą okazję do przemyśleń, do zastanowienia się nad własnym życiem. Mając do tego przestrzeń, możemy na spokojnie pomyśleć, kim jesteśmy, do czego zmierzamy, jakie są nasze marzenia, plany, aspiracje. Wiele osób boi się pozostać samemu ze sobą, tymczasem samotność w podróży nie jest niczym negatywnym, wręcz przeciwnie – działa oczyszczająco. To bowiem czas tylko dla siebie, gdy możemy lepiej zrozumieć własne potrzeby i pragnienia. I nieprzypadkowo to właśnie w takich momentach do głowy przychodzą najważniejsze pomysły!

Kobieta na plaży na wakacyjach

Jak zaplanować podróż?

Żyjemy w tak niesamowitych czasach, że podróżowanie zarezerwowane jest dla naprawdę wielu ludzi, bo wystarczy skorzystać z tanich lotów, żeby szybko znaleźć się w innym kraju i innej kulturze. Mamy ochotę na gorącą i żywiołową Hiszpanię, wystarczy wyszukać tanie loty do Barcelony i zarezerwować bilet. A może wieczne miasto, czyli Rzym – zróbmy to samo, użyjmy intuicyjnej wyszukiwarki eSky.pl, żeby wyszukać tanie loty do Rzymu. Z jej pomocą zarezerwujemy zresztą nie tylko bilety, ale i noclegi, ubezpieczenia, mamy też dostęp do szeregu okazji i zniżek. Dzięki temu można kompleksowo zaplanować podróż!

Takie bilety lotnicze dostępne są dla każdego. Wystarczy tylko dostęp do Internetu, chwila czasu i już – zrobione! Jeśli chcemy lepiej poznać siebie, warto planować jak najwięcej podróży, bo nic tak nie rozwija! Nie ma złej pory na podróż.