W ostatnich latach dość popularny, szczególnie wśród młodzieży stał się skrót XDD. Co raz częściej skrót ten spotykamy jest w postach na portalach społecznościowych, wysyłanych wiadomościach do znajomych albo w treści opinii lub komentarzu dodawanych na forum internetowym. Tak często korzystamy ze skrótu XDD, ale czy naprawdę wiemy co on oznacza i jakie emocje za jego pośrednictwem wyrażamy. Czy jest to radość, smutek, a może pogarda dla naszego rozmówcy? Dlatego warto dowiedzieć się znaczenia tego wyjątkowo często nadużywanego skrótu, jakim jest skrót XDD.
Skrót XDD – co znaczy?
W młodzieżowym slangu skrót XDD zastępuje stwierdzenie umrzeć ze śmiechu. Chodzi o to, że tekst naszego rozmówcy doprowadza nas do niebywałego śmiechu, głośnego, rozbrajającego i pełnego, aż do łez. Jest to tak śmieszne, że przymrużamy oczy z radości i rozkoszujemy się zaistniałym, przezabawnym wydarzeniem, napisem bądź gifem.
Różnica pomiędzy XD a XDD i XDDD
Pomiędzy powyższymi skrótami brak różnicy w przekazie ich znaczenia. Wszystkie one mają na celu zakomunikować rozmówcy tzw. ubaw po pachy. Jedyna rozbieżność pomiędzy nimi to ilość liter D. A mianowicie im więcej liter D znajduje się po literze X, tym większy śmiech i radość do łez z danego tekstu czy sytuacji chcemy zobrazować drugiej osobie za pomocą słowa pisanego.
Historia skrótu XDD
Skrót XDD jest stosunkowo młodym odnośnikiem radochy z zaistniałego wydarzenia, lecz ze względu na jego popularność warto o tym wspomnieć. Początki tego skrótu są dość standardowe , przez co autor jest nie do końca znany. Przez lata skrót XDD istniał w wypowiedziach online, ale jego prawdziwy i spektakularny sukces zanotowano w 2017 roku, kiedy to skrót XD stał się oficjalnie Młodzieżowym Słowem Roku 2017. Lata mijają, ale skrót XDD ciągle gości na naszych komunikatorach czy na forach internetowych, a kolejne pokolenia młodych osób na całym świecie chętnie korzystają ze skrótu XDD wyrażając tym wielki śmiech, aż do łez.
Dzięki
XDD
dziwne jest słowo XDD
To normalne słowo
xd